![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10838222
*
nr 1083 8222
Spegel
+ Konsolbord, Rokokostil, höjd: 116+ 63
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2017
kl 18:40:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 18:31:12
1
700 kr
16/1 07:18:32
2
1.000 kr
16/1 17:21:46
3
1.000 kr
16/1 17:21:46
2
1.000 kr (Budbetjänt)
16/1 17:22:00
3
1.200 kr
16/1 18:18:15
4
1.400 kr
16/1 18:31:27
2
1.400 kr
16/1 18:31:27
4
1.400 kr (Budbetjänt)
16/1 18:31:41
2
1.500 kr
16/1 18:35:17
4
1.600 kr
16/1 18:35:50
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1083 8222
Spegel
+ Konsolbord, Rokokostil, höjd: 116+ 63
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 18:31:12 | 1 | 700 kr |
16/1 07:18:32 | 2 | 1.000 kr |
16/1 17:21:46 | 3 | 1.000 kr |
16/1 17:21:46 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
16/1 17:22:00 | 3 | 1.200 kr |
16/1 18:18:15 | 4 | 1.400 kr |
16/1 18:31:27 | 2 | 1.400 kr |
16/1 18:31:27 | 4 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
16/1 18:31:41 | 2 | 1.500 kr |
16/1 18:35:17 | 4 | 1.600 kr |
16/1 18:35:50 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53